Náš příběh

EKOZAHRADA JABLÍČKO

Náš příběh začíná v roce 2013, kdy jsme se s manželem seznámili.....


Když jsem byla malá vyrůstala jsem v divočině. Vylezla jsem z domečku a byla jsem hned v lese nebo na louce. S bratrem a kamarádem jsme čistili potůček, lezli po stromech, zachraňovali zvířátka...  Poté jsem začala studovat pedagogickou fakultu v Brně. Tolik aut, domů a tak málo zeleně..... Vdala jsem se a záhy rozvedla. 

Byla jsem rozvedená a on opuštěný a náhoda nás dala dohromady. 

Já měla dva kluky a on jednoho. Řeknu Vám, pořádná smečka chlapů na jednu ženu. 

Manžel měl koupenou zahrádku a postupně jsme přikupovali a přikupovali... No a teď je naše zahrada veliká asi 300x70 m. Postupně jsme začali pořizovat zvířata. Nejprve jsme koupili 2 indické běžce Skvrnku a Bělku a 2 ovečky Vendulku a Čertíka. Potom rušili ekocentrum u Prahy a potřebovali někam umístit lamy Montyho a Ambru, tak jsme se jich ujali. Bohužel Ambra měla vrozenou vývojovou vadu a po dvou letech zemřela. Pak jsme si koupili 8 slepiček a babička nám dovezla ještě 9 slepiček liliputek a jednoho kohouta jako překvapení. Koupili jsme ještě ovečku Vlnku a 4 indické běžce a jednoho kačera. Také jsme se ujali toulavé kočky s koťátky. Nyní máme Micku a Rozmarýnku. 

Kromě toho u nás na zahradě přespávají 2 srnky. Hnízdí tu mnoho druhů ptáčků, na jaře se tu množí žáby, plazí se zde užovky a na louce žije nespočet druhů brouků. 

Protože jsem učitelka přírodopisu a chemie a vystudovala jsem arteterapii a manžel chtěl vždy bydlet v hliněném domečku, rozhodli jsme se na zahradě postavit ekocentrum, ve kterém Vás rádi uvidíme.